پرسش های متداول

آیا عضویت در تیکا برای خرید بلیط الزامی است؟

بله. با هدف امکان‌پذیری پیگیری‌های بعدی و ارائه پشتیبانی شایسته، عضویت در وب‌سایت الزامی است.

چگونه می‌توانم در تیکا عضو شوم؟

از منوی بالای سایت روی گزینه «ورود-ثبت‌نام» کلیک کنید. در پنجره ثبت‌نام، شماره موبایل خود را وارد نموده و کد اعتبارسنجی که برای شما پیامک می‌شود را در کادر وارد کنید تا ثبت‌نام شما انجام شود.

من قبلا در تیکا ثبت‌نام کرده‌ام. چگونه می‌توانم وارد حساب کاربری‌ام بشوم؟

از منوی بالای سایت روی گزینه «ورود-ثبت‌نام» کلیک کنید. در پنجره ظاهر شده، شماره موبایل خود را وارد نموده و کد اعتبارسنجی که برای شما پیامک می‌شود را در کادر وارد کنید تا وارد سایت شوید.

برای رزرو و خرید اینترنتی بلیط هواپیما به چه چیزهایی احتیاج دارم؟

اینترنت ، تکمیل مراحل خرید بلیط در سایت ( وارد کردن نام و نام خانوادگی به زبان لاتین و شماره کارت ملی) داشتن رمز دوم کارت بانکی.

تفاوت پرواز های چارتری و سیستمی در چیست؟

پرواز های چارتری در اکثر مواقع غیر قابل استرداد هستند. قیمت بلیط کودک و بزرگسال در پرواز های چارتری برابر است

چرا نمیتوانم بیشتر از ۹ نفر بلیط انتخاب کنم؟

امکان خرید بیشتر از ۹ نفر و خرید های گروهی با ثبت درخواست شما از طریق پشتیبانی قابل انجام است. در صورتیکه تمایل دارید تعداد بیش از ۹ بلیط تهیه کنید با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

قیمت بلیط هواپیما برای کودک و نوزاد چگونه است؟

بلیط های چارتری دارای دو نرخ است. قیمت بلیط برای نوزاد (زیر 2 سال) که احتیاج به صندلی ندارد متفاوت است و بالاتر از 2 سال بزرگسال محسوب می شود. بلیط های سیستمی دارای 3 نرخ است. قیمت بلیط برای نوزاد (زیر 2 سال)، کودک (2 تا 12 سال) و بزرگسال (بالای 12 سال) متفاوت است. قابل ذکر است که برای نوزاد صندلی جداگانه اختصاص نمی یابد. هنگام خرید بلیط می توانید نوع چارتر یا سیستمی بودن آن را مشاهده نمایید و بلیط مورد نظر را انتخاب و خریداری نمایید.

حتما باید بلیط چاپ شده را با خود به فرودگاه ببرم؟

ارایه‌ی بلیط چاپ شده در پروازهای داخلی الزامی نیست. ارایه‌ی مدرک شناسایی معتبر( کارت ملی ) برای دریافت کارت پرواز کافی است، اما توصیه‌ی ما به شما این است که بلیط‌ یا عکس آنرا به همراه داشته باشید و شماره ارجاء (PNR) ارسالی به تلفن همراهتان را تا قبل از گرفتن کارت پرواز پاک نکنید.به همراه داشتن نسخه چاپ شده از بلیط خریداری شده برای کنسل کردن احتمالی پرواز نیاز می باشد.

آیا پس از خرید بلیط هواپیما، نام و کد ملی مسافر قابل تغییر است؟

بسته به نوع بلیط هواپیما این قابلیت متفاوت است. در بلیط های سیستمی امکان تغییر نام وجود ندارد و در صورت چنین درخواستی باید بلیط قبلی استرداد (لغو) شود و بلیط جدید صادر شود اما در بلیط های چارتر این درخواست طبق قوانین چارتر کننده قابل پیگیری است؛. با وجود این بیشتر چارتر کننده ها نیز پس از صدور بلیط چارتری از تغییر مشخصات و یا واگذاری آن به شخص دیگری موافقت نمی نمایند.

آیا می‌توان مشخصات بلیط هوا پیمای خریداری شده را آنلاین مشاهد نمود و یا چاپ کرد؟

بله؛ پس از تکمیل فرایند خرید بر روی گزینه دانلود کلیک کنید و فایل بلیط الکترونیکی خریداری شده را با فرمت PDF دانلود نمایید.همچنین یک نسخه از بلیط و یا بلیط های خریداری شده به ایمیل شما ارسال می گردد. با وجود این چنانچه به هر دلیلی نیاز ارسال مجدد بلیط خریداری شده دارید لطفا با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

آیا باید در پروازهای داخلی هم کارت شناسایی ارایه کرد؟

بله؛ ارایه‌ی کارت شناسایی معتبر (شناسنامه، کارت ملی، گواهینامه‌ی رانندگی یا گذرنامه) قبل از سوار شدن به هواپیما در زمان دریافت کارت پرواز و ورود به سالن ترانزیت در پروازهای داخلی ضروری است.

شرایط پروازهای بین المللی و خارجی چیست؟

در پروازهای بین المللی گذرنامه (پاسپورت) مسافرین باید حداقل دارای 6 ماه اعتبار باشد و در غیر اینصورت مسئولیت ناشی از عدم توجه به آن بر عهده مسافر خواهد بود. همچنین در پروازهای بین المللی که مسافر اقامت یا ویزای کمتر از 6 ماه در کشور مقصد را دارد باید نسبت به خرید بلیط برگشت نیز اقدام نماید و در صورت عدم رعایت این موضوع کلیه مسئولیت آن از جمله ممانعت در سوار شدن بر عهده مسافر خواهد بود. همچنین مسئولیت دریافت ویزا با توجه به قوانین کشور مقصد بر عهده خریدار بلیط می باشد و تیکا در این خصوص تعهدی ندارد.

چه زمان قبل از پرواز هواپیما باید در فرودگاه حاضر باشم؟

در پروازهای داخلی باید حداقل 1 ساعت قبل از پرواز هواپیما و در پروازهای خارجی 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشید و با مراجعه به متصدی کانتر مربوطه و با ارائه بلیط و کارت شناسایی، کارت پرواز خود را دریافت نمایید. قابل ذکر است 40 دقیقه قبل از زمان پرواز، کانتر مربوطه بسته خواهد شد.

در فرودگاه های تهران برای سوار شدن به هواپیما به کدام ترمینال باید مراجعه کنم؟

ترمینال 1: کیش ایر، زاگرس
ترمینال 2: ایران ایر، ایران ایرتور، آتا، قشم ایر، معراج، نفت
ترمینال 4: ماهان، کاسپین، آسمان، اترک، تابان، سپاهان کلیه پروازهای خارجی با مبدا تهران از فرودگاه بین المللی امام خمینی انجام می شود.

منظور از No-show چیست؟

منظور مسافری است که پرواز خود را انجام ندهد. در بلیط های سیستمی اگر مسافر پرواز خود را انجام ندهد با توجه به قوانین ایرلاین بخشی از هزینه خرید بلیط استرداد می گردد ما در بلیط ها چارتری، بلیط بطور کامل سوخت خواهد شد و هزینه ای از آن بازگشت داده نخواهد شد. همچنین مسافری که در محدوده 24 ساعت مانده به پرواز بليط خود را باطل نمايد نیز No-Show محسوب می شود.